4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Тернопільський "Меморіал" відзначив 30-ліття

Вечір-реквієм з нагоди 30-ліття Тернопільської обласної організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса відбулися сьогодні в Українському домі "Перемога".

Тернопільський «Меморіал» - це перша офіційно зареєстрована у нашій області громадська правозахисна організація, що була опозиційною до комуністичного режиму. У часи «оксамитової революції» саме тернопільський «Меморіал» об’єднав найсвідоміших людей, яким ціною відчайдушної боротьби із загниваючою системою вдалося відстояти тогочасні ідеали, право на правду.

"Радянська імперська м’ясорубка нещадно трощила життя і долі українців в енкаведистських катівнях і в сибірських концтаборах, - розповідає голова тернопільського "Меморіалу" Антон Грицишин. - З нечуваною жорстокістю і витонченим садизмом нищили українську інтелігенцію –найбільш свідому й активну верству населення: вчителів, лікарів, священиків, учнівську і студентську молодь. Свої підступні плани більшовицькі зверхники та їх опрічники здійснювали методично: соціальну групу за групою, прошарок за прошарком, кидаючи у пекельну прірву найкращих синів і дочок України – цвіт нації".

Для присутніх виступили народний аматорський хор національно-патріотичної пісні "Заграва",  Василь Дунець, Тріо бандуристок, лідер гурту "Світозари" Ігор Яснюк та Володимир Вермінський.

З нагоди поважного ювілею, міський голова Сергій Надал нагородив почесних членів товариства відзнаками.

До слова, Тернопільське обласне історико-просвітницьке товариство «Меморіал» ім. В. Стуса створене у 1989 р. з ініціативи Спілки письменників України і Товариства української мови ім. Т. Шевченка як правозахисна благодійна громадська організація. Товариство є активним учасником демократичних процесів. Проводить просвітницьку й пошукову роботу з історії національно-визвольної боротьби проти тоталітарного режиму. За участю членів «Меморіалу» провели сотні перезахоронень  українських патріотів, спорудили пам’ятники, відновили занедбані могили.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.