4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Вдруге тернополяни долучилися до тихої акції "Ангели пам'яті"

Тернополяни долучилися до акції «Ангели пам’яті», яка відбулася у пам’ять про розстріл Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся біля пам'ятника Героям Небесної сотні та у "Сквері волонтерів" 18 лютого.

Учасники акції запалили лампадки, прочитали молитви за душі загиблих і мир в Україні, поклали квіти до пам`ятника Небесній Сотні.

Учні тернопільських шкіл, військові, учасники бойових дій, учасники соціальної ініціативи  "Єднання поколінь", представники влади - близько двохсот учасників акції вирушили від пам'ятника Героям Євромайдану до "Скверу волонтерів". Там вони розвішали власноруч виготовлених паперових ангелів пам'яті.

У Тернополі ініціaтор й оргaнізaтор aкції – ГО «Aсоціaція жінок Укрaїни «Дія». Її очільниця Ольгa Шaхін зaзнaчилa, що «Aнгели пaм’яті» зaпочaткувaлa укрaїнськa співaчкa Aнжелікa Рудницькa зa підтримки комaнди Музею Революції Гідності ще в 2017 році. Нині вонa вже нaбулa стaтусу міжнaродної. У Тернополі тaкa тихa aкція відбувaється вдруге.

"Вона є своєрідною перекличкою небайдужих людей, яким болить Україна, – констатує Ольга Шахін. – Я рада, що сьогодні до цього дійства долучилися діти. Адже події, які трапилися взимку 2014 року є дуже болючими для кожного українця. І нашим обов’язком є зберегти світлу пам’ять про нових Героїв України та пояснити нашим дітям, якою ціною нам дається збереження нашої незалежності та ідентичності".

Нагадаємо, що  ініційована акція мистецькою агенцією «Територія А» в пам‘ять про розстріл Героїв Небесної сотні 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Нині - частина вулиці Інститутської носить назву Алея Героїв Небесної Сотні.

Акція «Ангели пам’яті» відбувається за підтримки команди Музею Революції Гідності. Цього року, окрім Льовова, вона відбудеться в Києві,  Авдіївці, Вінниці, Вижниці,  Дніпрі,  Краматорську,  Кропивницькому, Полтаві, Тернополі, Тульчині, Хмельницькому, Чернігові, а також у Парижі (Франція).

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.