4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Здоров'я

Тернопіль розпочав встановлення новітніх систем очищення води у школах

(0 голосів)
Автор 
on 24/04/2019

Перший питний фонтанчик з сучасною системою очистки води встановили 23 квітня у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов, у рамках року Екології у Тернополі. 

Встановлення відбулося за підтримки заступника міського голови Леонід Бицюра та віце-президента з питань регіонального співробітництва Міжнародної торгової палати, засновника платформи «Життя в стилі ЕКО» Тараса Демкури.

За словами Леоніда Бицюри, у Тернополі було проведено дослідження чинників впливу на психологічне та фізичне здоров’я учнів. За його результатами одним із найважливіших чинників, що впливає на збереження здоров’я учнів є саме якість питної води та кількість її вживання.  Тому встановлення питних фонтанчиків по Тернопільських школах є необхідною складовою: 

"На жаль статистика говорить, що 30% українських першокласників мають хронічні захворювання, а до завершення школи показник зростає до 70%. Ми проводили дослідження за одинадцятьма показниками. Результати допомогли виявити зв’язок між харчуванням, температурним режимом, освітленням, якістю води, психологічним та фізичним навантаженням учнів над якими ми зараз спільно працюємо. Дуже важливим питанням є система очистки води. У Тернопільських школах є чимало прикладів технологій очистки, але дуже часто вони відбирають з води мікроелементи, поживні речовини, які повинні потрапляти в організм дитини. Таким чином вони знецінюють воду, - каже пан Леонід. - Тому при виборі системи очистки ми довго радились з спеціалістами та обрали найоптимальнішу технологію, яка допоможе організму дитини отримували необхідні елементи".

Дизайн даного питного фонтанчика дозволяє вживати воду безконтактно, що допомагає зменшити кількість використання пластикових стаканчиків, утилізація яких наразі є великою проблемою.

"Я як колишній вчитель фізичного виховання, чудово знаю на скільки важливим є правильний питний режим для дітей, - зазначаєТарас Демкура. - Дуже приємно, що 17 школа стала пілотною у використанні даного питного фонтанчика у якому встановлена система очистки води, яка залишає корисні елементи для організму дитини. Вона також є  дуже простою у використанні.  Дітям достатньо лише підійти і потік води вмикається автоматично. Змінювати картридж потрібно лише після очистки п‘яти тисяч літрів води".

Нові сучасні системи очистки води планують встановити у всіх колах міста протягом року. Наступною стане ТЗОШ №28.

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Середа, 24 квітня 2019 22:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.